Освећење бадњака на градском тргу у Бијељини (ФОТО-ВИДЕО)

Фото: Бојан Петричевић за Бијељина Данас
Вечерњим богослужењем у цркви Светог Ђорђа које је служио Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије и налагањем бадњака на платоу испред Градске управе у Бијељини је традиционално прослављено Бадње вече и најављен празник Христовог рођења.

У обраћању вјерницима Владика Фотије је рекао да је Божић празник вјечнога живота, победе живота над смрћу, празник јединства цркве Божије, благослова породице и свакога доброг дјела.

"Наша добра дела су врлине хришћанске, добра дела која чинимо сиротима, убогима и немоћнима, то је програм Божића", рекао је владика Фотије и призвао благослов и напредак за Бијељину и Републику Српску.

Окупљене суграђане поздравио је и градоначелник Бијељине Мићо Мићић који је, уз ријечи захвалности свима који доприносе да прослава Бадњег дана и Божића буде достојанствена, пожелио да празници донесу људима мир у срцу, радост у души и срећу у животу.

Од цркве до трга градским улицама је прошла Литија, а након налагања бадњака у центру града настављено је славље уз музику, кувано вино и слаткише за најмлађе.

На божићно јутро Владика Фотије служиће у Саборном храму у Бијељини од 05 часова.

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ БИЈЕЉИНА