БЕСЈЕДА Епископа Фотија на празник ВАВЕДЕЊЕ

У недељу, 4. децембра, када наша света Српска Православна Црква молитвено прославља успомену на Ваведење Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ зворничко—тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у Теслићу.

Преосвећени владика Фотије је у својој архипастирској бесједи између осталог нагласио да долазећи на Литургију у храм, браћо и сестре, ми доживљавамо сусрет са васкрслим Христом. Данас је било исто тако јер сте се, колико сам видео, скоро сви причестили, и тако би требало бити током целе године. Не само током поста него током читаве године да будемо спремни за сусрет са Христом јер је свето Причешће храна вечног живота.

Упоређујући васпитање дјеце у вријеме овоземљаског живота Пресвете Богородице и данас владика Фотије је истако да су Пресвету још као дете њени родитељи одвели у Јерусалимски храм да се учи богомислију, трудољубљу и свакој хришћанској врлини. А како у данашњем савременом свету наша деца узрастају? Како их ми припремамо за живот, било брачни било монашки? Да ли их ми од младости учимо страху Божијем и јеванђељу Христовом?

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БЕСЈЕДЕ ВАВЕДЕЊЕ