Насловна /   Вијести из Епархије

Света архијерејска Литургија у Осредку

Дана 31.октобра 2018. године прослављена је храмовна слава Свети апостол Лука у Осредку.

Свету архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански г. Господин Фотије. Преосвештеном Епископу саслуживали су: протојереј-ставрофор Недељко Пришић, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, архијерејски намјесник теслићки, јереј Миливоје Тешановић, јереј Милорад Ђукић и протођакон Богдан Стјепановић.

Преосвећени Владика је, након бесједе, освештао Светосавски дом и одликовао граматом оне који су у својој самопрегорности помогли градњу истог.

Такође, обављен је избор кума и даривање литија и икона, и извршен је трократни опход око светог храма.

Након опхода и ломљења славског колача, сви присутни су приступили трпези љубави.

јереј Раде Танацковић