Крсни ход од храма у Г. Забрђу до манастира у Драгаљевцу

Велика су дјела Господња, драга свима који их љубе (Пс. 110, 2). Не желећи да остане непосвједочена благодат Божја и велика духовна радост дата вјерном народу Горњег Забрђа и Угљевика, са свештеницима који су их предводили, те сестринством манастира Светог Архангела Гаврила у Драгаљевцу, кроз крсни ход, који је одржан на дан успомене Светог апостола и јеванђелиста Јована, 9. октобра 2018. године.

Наиме, поменутог дана, група од око четрдесетак вјерника, заједно са свештеницима, кренула је из храма у Горњем Забрђу, покренута молитвеним заступништвом Мајке Божије и љубљеног ученика Господњег, који има велику смјелост пред Господом, као онај који се никада није одрекао Христа и који је удостојен да му буде предана Пресвета Дјева на старање, кренула је литијски ка, свима им драгом, манастиру у Драгаљевцу.

Поред крста освећеног на Гробу Господњем и Благодатног огња, којим је предвођен крсни ход, те велике иконе Прсвете Богородице-Умиљење, посебан благослов овај крсни ход је имао кроз ношење честица моштију Светог Претече и Крститеља Господњег, те Светог Димитрија Ростовског. И засигурно, умиљење у срцима свих ходочасника проистекло је од ових светиња, али и Исусове молитве, коју су у духу покајања непрекидно пјевали, призивајући Господа Христа да помилује њих, сав крај кроз који пролазе и сав наш народ.

У манастиру их је са љубављу дочекала игуманија Теодора са сестринством. По доласку у манастир, служен је акатист Светом Јовану Богослову.

Након акатиста, сестринство манастира припремило је послужење за све ходочаснике, те се живом ријечју и пјесмом свједочила једна од основних истина о Христу, да је Он Емануил, тј. да је, заиста, Са нама Бог.

МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ ЛИТИЈА ГОРЊЕ ЗАБРЂЕ КРСНИ ХОД