Насловна /   Вијести из Епархије

Епископ Фотије разговарао о наставку изградње манастира Свете Матроне

Дана 11. октобра 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини игумана Нектарија, настојатеља манастира Свете Матроне Московске у селу Ритешић на обронцима Вучијака.

Поред игумана Нектарија, састанку су присуствовали и господин Антон Соколов други секретар Амбасаде Руске Федерације у БиХ, те господин Зоран Гајић предсједник Удружења српско-руског пријатељства и јединства православних народа, творац идеје изградње етно комплекса у оквиру манастира.

У оквиру манастирског комплекса планирана је градња више објеката различите намјене што је био повод за овај састанак и разговор о наставку радова у и око манастирског комплекса.