Преслава храма Пресвете Тројице у Мишинцима

У недјељу 18. по Духовима, поводом празника Светих мученица Вере, Наде, Љубави и мајке им Софије, свету Литургију у храму Пресвете Тројице у Мишинцима (парохија сочаничка) служио је умировљени протојереј-ставрофор Милорад Бајбић из Подновља, а поводом осамнаест година од освећења поменутог храма као и споменика пострадалих бораца из Мишинаца.

Током свете Литургије појала су дјеца и надлежни свештеник протојереј-ставрофор Славољуб Тривић.

Након Литургије обављен је трократни опход око светог храма, те је благословено славско кољиво и преломљен славски колач.

Такође, обављен је и парастос испред споменика сјећања на пострадалу браћу и сестре села Мишинаца у Одбрамбено-отаџбинском рату.

У наставку, организован је ручак  за све узванике и госте у Светосавском дому који су припремила браћа Јован и Стефан Јовановић из Мишинаца, са својом мајком Дејаном, дједом Марком, бабом Ивом, прадједом Никодином и прабабом Тодом (Марицом).

Кумство за наредну годину  преузео је господин Игор Жунић са својом породицом из Дервенте.

Данашњем сабрању су присуствовали и прошлогодишњи кум господин Милорад Симић, Начелник дервентске општине, господа Наде Планинчевић и Игор Жунић, Народни посланици из дервентске општине, те господин Перо Ђурић и проф. Бранко Катанић, одборници у Скупштини општине Дервента.

„... Исповједнице Свете Тројице, Вјера, Надо и Љубави, у вјери, нади и љубави утврдите све нас.“

Протојереј-ставрофор Славољуб Тривић