Зворник: Слава храма (ВИДЕО)

Прославу празника Рођења Пресвете Богородице, храмовне славе Саборног храма у Зворнику, започели смо служењем празничног бденија уочи празника.

На дан празника светом Литургијом је началствовао архијерејски намјесник зворнички протојереј-ставрофор Видоје Лукић, уз саслужење протојереја-ставрофора Рада Тешића, протонамјесника Милоша Зекановића и ђакона Јована Ашћерића.

По завршеној светој Литургији услиједила је Литија око храма и резање славског колача са кумом овогодишње славе господином Слободаном Стефановићем са породицом, који је припремио славску трпезу за све присутне.

Кумство за идућу годину прихватио је наш градоначелник и предсједник грађевинског одбора господин Зоран Стевановић.

По завршеним обавезама у храмовима у својим парохијама дошли су да честитају славу и да се послуже и друга браћа свештеници.

Увече смо служили Вечерњу службу, а по завршеној служби музика је свирала у порти храма народна кола што је народ прихватио са радошћу и задржао се све до касних вечерњих сати.

Срећни смо што ове године са нашим вјерницима можемо да подијелимо велику радост, јер смо почели са живописањем фрески у олтару храма, постављени су доњи дијелови иконостаса, ради се ограда и капија на црквеној порти извршено је постављање гранитног патоса а у току је полагање гранита на улазним тремовима.

Молимо се Богу и Пресветој Богородице да нам дометну снаге за додатне напоре и прегнућа да храм што прије довршимо па да заблиста у пуном сјају на Славу Бога живога а на радост и понос свих који помажу његову градњу.

Протојереј-ставрофор
Видоје Лукић