Врњачка Бања срцем манастиру Сасе

Поводом обиљежавања освећења обновљеног манастира Сасе, 15. септембра ове године, манастир Свете Тројице у Сасама су посјетили Коло српских сестара из Врњачке Бање као учесници традиционалног саборовања Врњачка Бања срцем манастиру Сасе.
Свечаност је почела Вечерњим богослужењем коју је служио архијерејски намјесник сребреничко-подрињски протојереј-ставрофор Душан Спасојевић, а у наставку је услиједила духовна академија у којој су учесници били академски глумци Момир Бравић и Весна Павловић, СОЗ Светосаци из Братунца и КУД Запис из Трстеника.

Чланице удружење Кола српских сестара из Врњачке Бање даривали су око хиљаду наслова црквеној библиотеци у Братунцу.

У организацији парохије у Братунцу и удружења пензионера Братунац обезбеђен је и аутобуски превоз за вјернике како би учествовали у традиционалном саборовању.

На крају академије уручене су грамате и захвалнице учесницима од стране организатора госпође Хилде испред Врњачке Бање и Игумана манастира Сасе оца Методија.