Дуго Поље: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ТЕМЕЉЕ, ЗВОНА И КРСТОВЕ

Дана 16. септембра освећени су темељи, крстови и звона храма Рођења Пресвете Богородице у Дугом Пољу.

Темеље, крстове и звона освештао је Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије уз саслужење протојереја-ставрофора Радојице Ћетковића, архијерејског намјесника дервентског и јереја Николе Јањушића пароха мајевачког.

''Добро је, браћо и сестре, да се окупљамо, оваквим и сличним поводима, око наших светих храмова, да будемо заједно. Када освећујемо неки храм, увек треба да се сетимо да смо и ми храмови Духа Светога и да своју душе непрестано треба да освећујемо Његовом благодаћу'' – поучио је Епископ Фотије у својој бесједи.

Благодаћу Божијом тога дана кумоваше: темељима - Недељка Јевтић из Дугог Поља, крстовима - Радмила Зелинац из Дугог Поља и Весна Босић из Дугог Поља, звонима - Александар, Васо и Вид Јевтић из Дугог Поља.

Молитвеном чину присуствовао је велики број свештеника и вјерног народа парохије дугопољске и околних села.

Послије литургијског сабрања, уприличен је наступ културно-умјетничког друштва "Зоран Томушиловић" као и свечани ручак уз народно весеље.

Прилог РТРС-а можете погледати овдје

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДУГО ПОЉЕ ОСВЕЋЕЊЕ