Прослава Крсне славе у Доњем Црњелову

Дана 16. септембра 2018. године, храм Рођења Пресвете Богородице у Доњем Црњелову прославио је храмовну славу.

Свету Литургију су служили протојереј-ставрофор Милан Топић, парох угљевички и протонамјесници Радмило Радовић, парох горњоцрњеловачки и Предраг Гаврић, парох великообарски.

На богослужењу је присуствовао велики број вјерника, али нарочито радује присуство дјеце, ученика мјесне основне школе, који су заједно са својим учитељицама дошли да учествују у Литургијском сабрању.

Након свете Литургије др Златко Максимовић је предао парохијском свештенику књигу Свето Јеванђеље, које је дар руског народа овом храму, у знак захвалности и љубави према српском народу.

После избора кума за наредну годину, обављен је трократни опход око храма, а потом је пререзан славски колач, који је припремио кум овогодишње славе Предраг Јовић.

Сви присутни су сјели за славску трпезу љубави, а с обзиром да се ове године обиљежава и мали јубилеј овог храма, 20. година од освећења темеља храма, заслужним институцијама и појединцима су уручене захвалнице за сва добра дјела која су учинили и чине према својој светој Цркви.

протонамјесник Слободан Мићић

ХРАМОВНА СЛАВА РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО ПРЕДРАГ ЈОВИЋ