Насловна /   Вијести из Епархије

Прослављена крсна слава болнице у Бијељини

Јавна здравствена установа болница "Свети Врачеви" у Бијељини обиљежила је 14. новембра 2017. год. крсну славу Светих Врачева Козме и Дамјана. Обиљежавање славе болнице започело је литургијом у цркви Светих апостола Петра и Павла у 9 сати. Ломљење славског колача обавили су Његово Преосвештенство господин Фотије, Епископ зворничко-тузлански, кум славе господин Недељко Ћорић и директор бијељинске болнице Проф. Др Синиша Максимовић. Слави је у име министра здравља и социјалне заштите Републике Српске присуствовао и Проф. Др Славко Манојловић, савјетник министра здравља и социјалне заштите.
У поздравној ријечи господин Фотије епископ зворничко-тузлански је пожелио срећну крсну славу директору и запосленим у болници и изразио задовољство оним што љекари и здравствени радници болнице пружају становништву семберске регије и Републике Српске. Господин Фотије је том приликом директору болнице и свим запосленим поклонио икону Пресвете Богородице као знак захвалности за њихов хумани рад.
За бијељинску Општу болницу "Свети Врачеви" протекла година била је рекордна по броју прегледа, операција и хоспитализованих пацијената, изјавио је директор ове установе Проф. Др Синиша Максимовић. Директор је навео да је у претходном периоду Болница оснажена кадровски и организационо.
Текст и фото: www.bolnicabijeljina.com