ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЦРКВУ СВЕТЕ МАРИЈЕ МАГДАЛИНЕ У ТРИЈЕШНИЦИ

Благодаћу и милошћу Пресвете Тројице, парохија даздаревачко-тријешничка богатија је за још један освештани храм.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, на дан успомене на Свету мироносицу Марију Магдалину - Благу Марију, освештао је храм посвећен овој светитељки, у селу Тријешници надомак Бијељине.

Преосвећеног владику, са свештенством и вјерним народом, дочекао је мјесни парох протонамјесник Јован Ивановић, ријечима "Благословен је онај који долази у име Господње", истакавши да су мјештани у слози, предвођени својом вјером православном и светосавском, саградили дом Божији, дом љубави и молитве.

По свечаном дочеку Eпископа, услиједило је велико освећење храма и прва Архијерејска Литургија. Преосвећеном Владици саслужували су игуман манастира Карно, архимандрит Лука (Бабић), протојереј-ставрофор Јован Марић из Вупертала, Епархија франкфуртска и све Њемачке, протојереј-ставрофор Ристо Мирковић, протонамјесник Жарко Лазаревић; ђакони Богдан Стјепановић и Велислав Мишура.

По освећењу храма, полагања моштију мученика у часну трпезу и прве Архијерејске Литургије, услиједио је избор кума цркве. За кума цркве изабран је господин Бошко Деспотовић из Тријешнице.

Током свечаности Преосвећени Владика Фотије одликовао је орденом Светог краља Драгутина – Преподобног Теоктиста, због доприноса приликом градње храма Свете Марије Магдалине у Тријешници, предсједника Грађевинског одбора господина Радана Ђокића, док су архијерејску захвалницу добили: Грађевински одбор храма Свете Марије Магдалине у Тријешници, Градска управа града Бијељине, предсједник ГО господин Радан Ћокић, господин Миленко Зупур, господин Звонко Симеуновић, господин Немања Јовић и госпођа Пауна Јовић, те кумови темеља цркве господа Јадранко Пртина и Боривоје Бештић.

Преосвећени Владика одликовао је и протонамјесника Јована Ивановића свештеним чином протојереја.

На крају свечаности, којој је присуствовало мноштво вјерног народа као и велики број свештенослужитеља, уприличена је и трпеза љубави за све присутне госте уз народно весеље.

СВЕТА МАРИЈА МАГДАЛИНА БЛАГА МАРИЈА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ТРИЈЕШНИЦА ОСВЕЋЕЊЕ ОРДЕН ЧИН