ЗВОРНИК НАЈАВА (ВИДЕО)

РЕНОВИРАЊЕ СТАРЕ ЗВОРНИЧКЕ СВЕТИЊЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко- тузланског Господина Фотија, почетком текуће године почели су радови на реновирању храма Рођења Светог Јована Крститеља у Зворнику.

Темељи за градњу ове светиње освећени су 1819.године тако да ћемо сљедеће године прославити 200 - годишњицу од почетка градње ове велике светиње.

У првој половини 2018. године извршили смо трајну санацију капиларне влаге пресјеком и изолацијом свих зидова и стубова. Прије тога обили смо све зидове у висини од 150 цм, уклонили дијелове старог пода и продужили лађу Цркве за 1 метар. Урадили смо и друге потребне радове које су предложили извођачи радова на санацији влаге и подног гријања.

Одмах након санације влаге и поменутих радова приступили смо уређењу електроинсталације да би се сви каблови положили испод нове плоче коју смо излили послије полагања изолације и инсталације за подно гријање. Након тога урађена је плоча - равњајући слој машинским бетоном.

Послије потребне паузе, због сушења плоче, почели смо са постављањем гранитног пода, а након тога поново поставили све уклоњено из Светог храма.

Поставили смо нових 8 прозора и улазна врата. Постављено је 35 лед рефлектора а ускоро очекујемо инсталацију још 25 рефлектора на фасади храма.

Генерално је реновирана палионица свијећа и неки дијелови црквене порте и прилаза ка парохијском дому а до краја године се очекује генерално уређење порте.

Извршено је озвучење храма а накнадно смо купили и покретно озвучење.

Господу се молимо да до краја године урадимо још много потребних  радова.