Насловна /   Вијести из Епархије

Рукоположење у Великобуковичким Лужанима

На дан када наша Света Црква прославља Светог апостола Јуду, Преподобног Пајсија Великог и Светог Јована Шангајског, 02. јула 2018. године, у храму Светих апостола Петра и Павла у Великобуковичким Лужанима, Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко тузлански Господин Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намјесник добојски протојереј - ставрофор Мирко Николић, протојереј-ставрофор Жарко Милашиновић, протојере ј- ставрофор Раденко Тодоровић, јереј Стефан Тубић (епархија бачка) и протођакон Славољуб Милошевић.

У току Свете Литургије Епископ Фотије рукоположио је у чин ђакона Николаја Тодоровића и рукопроизвео у чин чтеца Николу Гаврића и Славишу Стојића.

У својој бесједи Епископ Фотије поучио је вјерни народ  о животу и раду Светог Јована Шангајског, те поручио да нам је потребно јединство, слога и молитвена заједница.
Да будемо народ Божији који ће ићи путем Светог Саве ,Светог  Јована Шангајског, Светог владике Николаја и других светитеља, те да је на нама да чувамо Свето Православље чисто и непорочно будућим генерацијама.

Послије Свете Литургије уприличена је заједничка трпеза љубави за све присутне.