ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ (ОСТРОГ, ЧАЈНИЧЕ, ТВРДОШ)

Дана 19. јуна 2018. године, а благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, парохијани парохије осјечанске су кренули на поклоничко путовање манастиру Острог.

Група од 47 ходочасника на челу са протонамјесником Александром Лучићем на путу према Острогу, поклонила се светињама манастира Тврдош и обишла је и Херцеговачку Грачаницу.

У вечерњим часовима смо пристигли у манастир Острог и сви су се смјестили у манастирском конаку, а у 06,00 часова ујутру сви су били присутни на светој Литургији која је служена код самога кивота светог Василија Острошког.

После причешћа и поклоњења моштима кренули смо на пут према Чајничу, где смо се после молитве за здравље пред чудотоворном иконом Богородице Чајничке сви поклонили и примили благослов ове светиње.

протонамјесник Александар Лучић