Насловна /   Вијести из Епархије

ПЛАН САВЈЕТОВАЊА ЗА ВЈЕРОУЧИТЕЉЕ (23. АВГУСТ 2018.)

Датум: 23.08.2018.
Вријеме: 09.00ч
Мјесто: Бијељина, Епархијски културни центар (Патријарха Павла 40)
Учесници: Вјероучитељи са простора Епархије зворничко-тузланске

Теме и предавачи:

1. Мултимедијална настава у Православној вјеронауци, протојереј-ставрофор проф. др Дарко Ђого;

2. Извођење наставе Православне вјеронауке засноване на очекиваним исходима,                               презвитер  Синиша Шаренац, координатор за вјерску наставу Епархије зворничко-                             тузланске;

3. Вјеронаука и Црква, протојереј-ставрофор Радивоје Круљ, вјероучитељ у Мостару

4. Законске одредбе и положај вјеронауке у БиХ и Европи, просвјетни савјетник за                                 вјеронауку др Славољуб Лукић.

Обавјештавамо све заинтересоване свештенике, ђаконе и студенте богословских факултета да могу узети учешће на савјетовањима, тако што ће се јавити епархијском координатору за вјерску наставу.

Савјетовања почињу у 9:00 часова у Епархијском културном центру, код манастира Светог Василија Острошког у Бијељини и обавезна су за све вјероучитеље !

Координатор за вјерску наставу