Слава храма у Доњем Магнојевићу :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Слава храма у Доњем Магнојевићу

У петак 27. октобра 2017. године, на празник свете Петке, храм у Доњем Магнојевићу је прославио своју крсну славу. У присуству великог броја вјерника из Магнојевића и околине Литургијским сабрањем началствовао је умировљени свештеник проројереј-ставрофор Јово Јовић, уз саслужење умировљеног свештеника протојереј-ставрофора Љубомира Ђокића, протојереја Јована Максимовића, пароха прве парохије козлучке, протонамјесника Митра Млађеновића, пароха друге парохије великообарске те надлежног пароха протојереја Луке Петровића. На крају Литургије пригодним ријечима вијерном народу се обратио отац Јован истичући важност јединства и заједнице, те подвига којем нас учи живот свете Петке.
Молитвено учешће у опходу око светога храма, помену жртвама другог свјетског рата и последњег Отаџбинског рата узели су јереј Александар Јефтић парох парохије брезовопољске и протонамјесник Радмило Радовић парох парохије горњоцрњеловачке који је освештао славско жито и са кумом овогодишњег славља г. Ненадом Ћорићем из Бијељине, пререзао славски колач.
Учешће у прослављању храмовне славе узели су и преставници градске управе на челу са градоначелником г. Мићом Мићићем.
Чланови КУД-а Драгуљ из Средњег Драгаљевца, играма из Србије, представили су се присутним гостима те на тај начин увеличали овај велики дан за Магнојевић и парохију вршанску.
Славском трпезом љубави којој су приступили сви присутни окончано је прослављање овогодишње славе храма у Магнојевићу.