Вечерње богослужење у част преподобне мати Параскеве – Свете Петке у Гаревцу

Дана, 26/13. октобра 2017. године у Храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу-Ново Насеље код Модриче, служено је велико вечерње богослужење у част преподобне мати Параскеве – Свете Петке.
Вечерњим богослужењем началствовао је протонамјесник Бојан Лазић свештеник из Црквине, а њему су саслуживали протонамјесник Никола Горановић свештеник из Гаревца и јереј Небојша Товирац свештеник из Крушковог поља. На крају вечерњег богослужења, после поучних и дивних ријечи оца Бојана, народ је прилазио на благослов оцу Бојану и да приме по парче освећеног хљеба.
Дана, 27/14. октобра 2017. године, када наша Православна црква прославља успомену на преподобну мати Параскеву – Свету Петку, протонамјесник Недељко Горановић је служио Свету Литургију у Храму Свете Петке Параскеве уз саслужење протонамјесника Николе Горановића. Светој Литургији присуствовао је велики број вјерника, од којих се доста мајки причестило и сјединило са Васкрслим Господом Христом преко Његовог Тијела и Крви.
Након Свете Литургије, после прелијепих ријечи оца Недељка који је говорио о Светој Петки и њеној мудрости у ношењу свога крста и следовању за Христом, јер Крст носити нама је суђено, како рече П. П. Његош. Услиједио је опход око храма, а у наставку освећење и ломљење славског колача које су кумови славе Димитрије и Радмила Видаковић из Брода припремили за здравље и спасење своје породице. Кумови данашње славе припремили су богато послужење за све вјернике које је послужено поред храма Свете Петке. За кума за идућу годину јавио се Стефан Стојановић са гаревачке парохије. На крају можемо рећи: Све је лијепо и честито било и миломе Богу приступачно.