Света Архијерејска Литургија у Горњој Буковици

У други дан празника Свете Тројице – Духови, 28. маја 2018. године, када прослављамо рођендан наше Цркве,  Свету Архијерејску Литургију у Горњој Буковици служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије.

Преосвећеном Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, протојереј- ставрофор  Славко Максимовић, свештеник у пензији и протођакон Богдан Стјепановић.

Велики број вјерника се причестио на Светој Литургији, што је представљало велику радост за све окупљене на овом дивном духовном сабрању.

Послије Свете Литургије, услиједила је славска Литија и благосиљање славског жита и колача са кумом  овогодишње славе храма г. Вукашином Гајићем.

Вриједна дјеца су приредила богат културно умјетнички програм који се састојао од народних кола, игара и пјесама.
У наставку је услиједила трпеза љубави на којој се Владика Фотије обратио сљедећим ријечима:

''Да будемо увијек овако духовно радосни, да будемо са својом Црквом, да будемо једно са другим заједно.

Да волимо Бога и волимо ближње своје, то је наш закон, то је наш крст. Таквој философији да се уче наша дјеца. Да дјеца узрастају уз православну вјеронауку, да буду православни Срби, да се не стиде свога имена, своје ћирилице, свога писма, своје културе, својих икона, својих фресака, својих крсних слава, него поносно да кажемо да смо православни Срби.''

ДУХОВСКИ ПОНЕДЈЕЉАК СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ПИПЕРЦИ ГОРЊА БУКОВИЦА