Слава манастира Светог Николаја у етно селу ''Станишићи'' :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Слава манастира Светог Николаја у етно селу ''Станишићи''

У уторак, 22. маја 2018. године, на празник Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, свечано је прослављена крсна слава манастира посвећеног Светом оцу Николају у етно селу ''Станишићи'' у Бијељини.

Тим поводом евхаристијским сабрањем началствовали су Преосвећени Епископи: Лонгин новограчаничко-средњозападноамерички и Фотије зворничко-тузлански, уз саслужење протосинђела Данила из манастира Светог Василија Острошког у Бијељини, протојереја-ставрофора Љубе Богдановића архијерејског намјесника бијељинског и протођакона Славољуба Милошевића.

Благословивши славско жито и колач, Епископ Фотије се захвалио Епископу Лонгину што је ''дошао, чак из Чикага, да данас буде са нама'', честитао празник ктитору манастира г. Борису Станишићу и његовој породици, и поучио сабрани вјерни народ о животу, подвизима и чудима Светог Николаја Мирликијског Чудотворца и његовом молитвеном заступништву и помоћи свима вјернима који му се обраћају.

Након свете Литургије у манастирском конаку за све присутне приређена је славска трпеза, а кум поводом овогодишње манастирске славе био је Дамјан Станишић.