Најава: Ђурђевданске свечаности у Лопарама :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Најава: Ђурђевданске свечаности у Лопарама

"Ђурђевданске свечаности" поводом крсне славе општине Лопаре почеће данас уличном трком ученика основних и средњих школа, најављено је из општинске управе.

Првог дана ове традиционалне манифестације, након трке у 16.00 часова, у 19.00 часова у Центру за културу и информисање у Лопарама биће одржан културно-забавни програм.

Сутра, након вечерње молитве у храму Покрова Пресвете Богородице, од 18.00 часова биће одржана свечана сједница Скупштине општине Лопаре на којој ће бити уручена признања заслужним грађанима.
На овом засједању начелник Лопара Радо Савић истаћи ће резултате и најавити планове рада за будући развој општине.

На Ђурђевдан - 6. маја у 9.00 часова Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служиће Свету Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице, гдје ће бити обављено ломљење славског колача, а након тога ће литија проћи градским улицама.

У 10.30 часова биће служен помен испред централног споменика за 242 погинула борца из Лопара.

РТВБН