Храмовна слава у Каракају

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије присуствовао је на Васкршњи понедјељак Светој Архијерејској Литургији у храму Васкрсења Христовог у Каракају.

Владику Фотија пригодном бесједом поздравио је протојереј-ставрофор Славенко Томић, старјешина храма Васкрсења Христовог у Каракају.

По благослову Преосвећеног Владике служили су архијерејски намјесник зворнички протојереј-ставрофор Видоје Лукић, протојереји-ставрофори: Раденко Мировић,  Драган Предић и Драгиша Томић, протонамјесник Драган Негић, јереји Дражен Стевановић и Милош Тришић, протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Марко Данојловић.

Након свете Литургије услиједила је празнична Литија, освећење парохијског дома и  ломљење славског колача, а потом је услиједила трпеза љубави на којој је поред Преосвећеног Владике и свештенства био присутан и велики број вијерног народа.

Кумови храмовне славе били су Раде Јеремић, Предраг Благојевић и Никола Јовановић са породицама из Каракаја.

ВАСКРСНИ ПОНЕДЕЉАК ХРАМОВНА СЛАВА КАРАКАЈ