Насловна /   Вијести из Епархије

Одржано предавање: Човјек биће комуникације

У четвртак 22. марта 2018. године, Антонио Арас, дипломирани теолог и тренер асертивне комуникације и Марија Јоксимовић, дипломирани теолог и савјетник психотерапије, одржали су предавање  на тему: Човјек биће комуникације. Предавање смо слушали у оквиру Великопосног циклуса који се одржава у Епархијском културном центру у Бијељини.
Посматрајући однос психотерапије и теологије, долази се до закључка да се основа разумијевања овога односа може пронаћи једино уз онтолошки моменат човјека, који посједује теологија и уз практични приступ према другом човјеку који је кључни у психотерапији, а сврха и једне и друге науке проналази се у слушању. Модерни технолошки уређаји који су јако  популарни последњих година служе информисању и презентовању, међутим, до суштине онога што јесте човјек и праве истине долази се једино кроз разговор са другим човјеком и ослушкивањем унутрашњег гласа, истакли су предавачи.

Мисијски фонд