Насловна /   Вијести из Епархије

Братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва тузланског

Братски састанак  свештенства Архијерејског намјесништва тузланског
У сриједу треће недеље Великог поста, 07. марта 2018 г., на дан успомене  светих мученика у Евгенији, свештенство Архијерејског намјесништва тузланског служило је литургију Пређеосвећених  дарова у храму Рођења Пресвете Богородице у Прибоју.
На светој Литургији је, по благослову Епископа Фотија, началствовао архијерејски намјесник  тузлански протојереј-ставрофор Стево Јовић уз саслужење протојереја-ставрофора  Драгомира Лазаревића, протојереја-ставрофора Неђе Зарића, протонамјесника Драгана Негића, јереја Спасоја Радовановића и ђакона Синише Пајкановића. За пјевницом су пјевали остали свештеници и вјероучитељи. Сви присутни свештеници су се исповиједили и причестили.
На крају свете  Литургије архијерејски намјесник протојереј-ставрофор Стево Јовић је пренео епископски благослов свештенству и вјерном народу позивајући исте на стално покајање и умножавање молитава како свештеника за народ  тако и народа за своје  свештенике, указујући на непоходност покајања и причешћа.
Послије свете Литургије настављено је дружење за трпезом  љубави у Светосавској сали.