Директор Опште болнице Свети Врачеви у Бијељини на пријему код Епископа Фотија :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Директор Опште болнице Свети Врачеви у Бијељини на пријему код Епископа Фотија

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у службену посјету
24. октобра 2017. године у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини директора Опште болнице Свети Врачеви у Бијељини и посланика у Народној скупштини Републике Српске, г. проф. др Синишу Максимовића.
Његово Преосвештенство и г. Максимовић разговарали су  о досадашњим позитивним искуствима која носе како свештеници који службују у болницима, тако и пацијенти као и запослени. Мисија цркве је и изван храма, а једно од битнијих мјеста у којима се она пројављује су болнице.
Такође, разговарало се и о узвишеном позиву љекара који је кроз етику и морал дубоко повезан са вјером хришћанском, о чему свједочи примјер Светих Врача (љекара) Козме и Дамјана чије име и носи Општа болница у Бијељини.