БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХ. НАМ. УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКОГ

У петак друге недјеље Великог поста, 2. марта 2018, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије служио је Литургију Пређеосвећених дарова у Храму светих и праведних богоотаца Јоакима и Ане у Пучилама.

Била је ово прва канонска посјета Преосвећеног Владике Фотија парохији пучиљанској а поводом одржавања братског састанка са свештеницима угљевичко-јањског намјесништва.

Епископу су саслуживали протонамјесник Ненад Савић и јереј Дражен Шљокић те протођакон Славољуб Милошевић. За пјевницом су појали други свештеници намјесништва, и уз присуство великог броја вјерника свечано је обиљежен данашњи празник.

На крају свете Литургије присутнима се обратио јереј Дражен Шљокић те дивним ријечима указао на важност поста и молитве у животу сваког хришћанина.

Сви присутни свештеници приступили су светој Тајни исповјести и причешћа.

Након одслужене свете Литургије Преосвећени Владика Фотије осветио је у порти храма велики дрвени Крст у руском стилу, подигнут поводом стогодишњице страдања свете руске царске породице Романов.

У току трпезе Преосвећени Владика Фотије дао је душекорисне савјете свештеницима за успјешно пастирско дјеловање, наводећи за примјер дјелатне љубави великог руског и свеправославног светитеља оца Јована Кронштатског који је такође био парохијски свештеник.

Такође, Преосвећени Владика  најавио је оснивање добротворног удружења Тројеручица које ће се бавити сакупљањем хуманитарне помоћи за све оне којима је та помоћ неопходна.

БРАТСКИ САСТАНАК ПУЧИЛЕ