Радионица у организацији Мисијског фонда и World Vision организације

У организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске и World Vision одржана је радионица на тему Заштита дјеце.

Учешће у радионици узели су вјероучитељи наше Епархије и представници World Vision организације.

У име Мисијског фонда, свештеник Синиша Шаренац је изложио који су то проблеми у васпитању дјеце, а на које сви заједно можемо утицати. Напоменуто је да је породица центар у коме се формира и васпитава личност дјетета. Посвећивање пажње дјеци је најбитније у њиховом правилном васпитању, истакао је отац Синиша.

Никица Рељић, представник World Visionа, укратко је изложила активности World Vision организације. Напоменула је да постоје средстава до којих се може доћи добрим пројектима, те је као примјер добре сарадње навела сарадњу Румунске православне цркве и огранизације World Vision.

Тему Заштита дјеце изложила је Маја Турсуновић.

World Vision је фокусиран на рад са дјецом, а нарочито на помоћ најугроженијим групама дјеце. Ова организација дефинише три домена заштите дјеце: Организација сигурна за дјецу, Партнери сигурни за дјецу, Прогамирање у сектору заштите дјеце. Такође, присутни су упознати са подацима Уницефа, који говоре о угрожености разних скупина дјеце.

Послије излагања услиједила је дискусија, у којој су сви учесници изнијели своје ставове и мишљења о начинима и могућностима да утичемо на бољи статус угрожене дјеце. Основни проблем је занимаривање дјеце у породици, непосвећивање пажње, васпитање.

На крају, за све учеснике радионице, организована је вечера.

ВЈЕРОНАУКА WORLD VISION МИСИЈСКИ ФОНД