Упокојио се у Господу прота Миливоје Ненић

У суботу, 17. фебруара 2018. године, после дуге и тешке болести, у 67. години упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Миливоје Ненић, пензионисани свештеник.

Прота Миливоје је рођен у Горњој Бријесници (Лукавац) 14. фебруара 1951. Богословију Света Три Јерарха у манастиру Крка завршио је 1972. Рукоположен је у чин ђакона 20. јуна а у чин свештеника 21. јуна 1974. Рукоположио га је епископ Лонгин (Томић).

Службовао је у Бољанићу, Факовићима, Бијелој, и у Брчком од 1992. године до пензионисања 2014. године.

Одликован је чином протојереја-ставрофора 27. јуна 2001. одлуком Епископа зворничко-тузланског г. Василија (Качавенда).

Ожењен је супругом Драгицом и има двоје дјеце: Горана (1975) који је такође свештеник, и Милицу (1976).

Заупокојена Литургија је служена 18. фебруара у храму Преноса моштију светог Николаја Мирликијског на градском гробљу у Српској Вароши у 9 часова, а опијело у 13 часова у храму Успења Пресвете Богородице у Брчком.

Нека Господ у насељима праведним упокоји вјерног слугу свога проту Миливоја и настани га у Царству вјечне љубави Божије а његовом потомству подари благослов и сваки напредак.

Вјечан ти спомен оче Миливоје!

УСНУО УПОКОЈИО ОПИЈЕЛО БРЧКО