ОБРЕЗАЊЕ ГОСПОДЊЕ - Архијерејска литургија у Г. Црњелову

Свету Литургију о троструком празнику : Обрезања Господа Исуса Христа, светог Василија Великог и Нове Године, 14/1. јануара 2018. године, у храму Вазнесења Господњег у Горњем Црњелову, служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, уз саслужење протојереја-ставрофора Љубомира Ђокића, пензионисаног свештеника, те протонамјесника: Радише Јокића, Слободана Мићића и Радмила Радовића.

Епископ Фотије је у својој бесједи поручио: ''Данас прослављамо Обрезање по тијелу Господа нашег Исуса Христа које је праслика новозавјетнога крштења. У старозавјетну цркву се улазило тјелесним обрезањем, а у новозавјетну Цркву се улази духовним обрезањем, тј. светим крштењем које је почетак духовног живота и почетак нашег спасења.''

У име првог архијерејског служења у храму Вазнесења Господњег у Горњем Црњелову, надлежни свештеник, протонамјесник Радмило Радовић, испред Црквене општине и парохије Горње Црњелово, а у знак молитвеног сјећања, поклонио је Епископу Фотију икону Богородице Ивиронске из манастира Ивирон на Светој Гори.

Епископ је посјетио и етно кутак, радионицу Кола српских сестара ''Света Ангелина'', те дао благослов за изградњу Етно домаћинства у порти храма.

ОБРЕЗАЊЕ ГОСПОДЊЕ ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО