Сочаница: Божићне хуманитарне акције

“Ево вам јављамо радост велику, која ће бити свему народу. Јер нам се данас роди Спас, који је Христос Господ у граду Давидову!”
    Нешто више од двије хиљаде година, опет и опет слушамо и доживљавамо радосну, спасоносну Благовијест, коју анђели објавише оне божићне ноћи витлејемским пастирима, а преко њих и свему народу.
    Рођење Господа и Спаса нашега Исуста Христа, и ове године, заиста је свечано прослављено у парохији сочаничкој.
    На Божић ујутро од 05:00 часова , свету литургију у храму светог Вазнесења Господњег у Великој Сочаници служио је надлежни свештеник протојереј - ставрофор Славољуб Тривић. Прота Славољуб је прочитао вјерном народу посланицу Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја и све присутне поздравио радосним божићним поздравом: Мир Божији-  Христос се роди!
    Велики број вјерника причестио се светим тајнама тијела и крви Христове,како на своју радост, тако и на радост наше Мајке Цркве.
    Диван обичај да  неко нађе мали дукат у чесници и ове године је реализован, дукат су даровали др Недељка Ђалић и њен муж Радивоје из Велике Сочанице. У Мишинцима је дукат даровала Јела Н. Ђурић из Мишинаца, а добио га је Мирослав Ђекић из Мишинаца.
   Поред тога, подијељени су и пакети помоћи за социјално угрожене породице у Великој Сочаници  које су даровали: Зоран Топаловић, Мићо П. Којић, Недељко Д. Денић, Симо М. Кузмановић, Веселко В. Денић, Јелка и Станоје Марјановић и Бранимир Којић из Велике Сочанице; Дејан Б. Радановић, Санел Кузмановић, Небојша Панзаловић и Војо Црљић из Дервенте и Јовица Цвијановић из Товире.
    У храму Пресвете Тројице у Мишинцима, као и храму светог великомученика Прокопија у Малој Сочаници, дјеци су подијељени божићни пакетићи дар Недељка Станића из Мишинаца и Косте Ћорића  из Мале Сочанице.
 Такође, и социјално угроженим породицама из Мишинаца даровани су поклон пакети од стране Недељка Станића из Мишинаца, а у Малој Сочаници пакете за социјално угрожене породице даровао је Дражен М. Топаловић из Мале Сочанице.
  Дјеци из црквеног хора у Великој Сочаници и Мишинцима уручени су поклони које је даровао  Раде Радић из Дервенте, док су дјеци која немају једног или оба родитеља, као и дјеци с посебним потребама са простора парохије сочаничке даровани поклон пакети, дар Јеле Н. Ђурић из Мишинаца.
У склопу прославе једног од најрадоснијих празника уприличен је пригодан ватромет код храма светог Вазнаесења Господњег у Великој Сочаници који су даривали Мирко (Драгана) Денић, Милан Пуљановић, Радомир Којић из  Велике Сочанице и Добривоје Којић из Дервенте.
Мир Божији- Хростос се роди !