Бадње вече и Божић у Осјечанима :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Бадње вече и Божић у Осјечанима

Дана 07.јануара 2018. године прослављен је од највећих Господњих празника, Рођење Господа Исуса Христа.
У навечерје празника служено је вечерње богослужење у храму Ваведења Пресвете Богородице у Осјечанима. Свечано су дочекана четири бадњака која су нам стигла из Осјечанских Чивчија, Брђана, Осјечана Доњих и Осјечана Горњих. После трократног опхода око храма благословени су бадњаци и уз пјесму и весеље наложени у порти храма уз присутво великог броја парохијана.
На дан Божића, у 05,00 часова ујутру, служена је божанствена литургија светог Василија Великог. Литургију су служили надлежни пароси протонамјесник Александар Лучић и јереј Велибор Млађеновић. Сви присутни парохијани су примили свету тајну причешћа и тако окончали божићни пост, после чега су сви отишли својим домовима да прославе овај велики празник.