Празник Рођења Христова у Саборном храму у Бијељини :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Празник Рођења Христова у Саборном храму у Бијељини

<font face=Празник Рођења Христова у Саборном храму у Бијељини">

О празнику Рождества Господњег, 07. јануара 2018. године, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини, свету архијерејску литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, уз саслужење протојереја-ставрофора: Драгана Драгића, свештеника у пензији, Миодрага Гаврића, Митра Тешића и Милана Перковића, протођакона Славољуба Милошевића, те храмовног ђакона Немање Ерака.

Божићно славље у Семберији је почело традиционално и свечано јутарњом литургијом. У Саборном храму Рођења Пресвете Богородице, Епископ Фотије је вјерницима пожелио срећан празник и поручио вјерницима да у својој души пронађу мир.
Божић је почетак нашег спасења. Јер Христос долази у овај наш свијет да побиједи нашег највећег непријатеља, а то је смрт, браћо и сестре. Нећемо смрт, нећемо да будемо смртна бића, хоћемо васкрсење и вјечни живот. То је порука Божића", поручио је Епископ Фотије.
"Христов савршени закон љубави, жртве, милосрђа, праштања и међусобне братске љубави значи мир у души и срцу човјековом и мир међу људима. Ако стекнете мир Божији у себи, спасиће се око вас хиљаде људи", поручио је владика Фотије.
Према његовим ријечима, када човјек у души измири себе са Богом, онда ће наћи и мјеста за другога, ближњега свога, кога неће гледати као противника и супарника, него као брата и сестру, што је филозофија Божића.
Владика Фотије пожелио је да се у душе и срца људи усели дар Божића – небески мир и добра воља и упутио традиционални божићни поздрав - Мир божији, Христос се роди!

Извор: РТРС/БијељинаИнфо