Лончари: Архијерејска литургија о празнику светог Николаја Мирликијског :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Лончари: Архијерејска литургија о празнику светог Николаја Мирликијског

У уторак, 19. децембра 2017. године, када наша света православна црква прославља светог Николаја Мирликијског - Никољдан, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску литургију у храму Воздвижења часног крста Господњег у Лончарима .
У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански и протојереј-ставрофор Илија Филиповић, парох у Лончарима, те протођакон Славољуб Милошевић. Светој Архијерејској Литургији присуствовао је велики број вјерника парохије храма Воздвижења часног крста Господњег у Лончарима .
У надахнутој бесједи, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије благословио је данашње сабрање, те истакао као примјер смирења светог Николаја насупрот гордости наших прародитеља Адама и Еве. " Јеванђељска поука 'Блажени су сиромашни духом' је била темељ вјере и живота овог угодника Божијег.''
Домаћини су се лијепо потрудили и организовали поводом велике духовне радости, прве посјете Епископа Фотија храму Воздвижења часног крста Господњег у Лончарима. На трпези љубави, која је организована у Светосавском дому, и којој је присуствовао и амбасадор Босне и Херцеговине у Србији, Њ. Е. госп. Лазар Миркић, Епископ Фотије је пререзао славски колач са домаћином протом Илијом, који је поздравио све присутне, захвалио Епископу на канонској посјети и представио живот и рад парохије у Лончарима и Вучиловцу.