Света архијерејска Литургија и рукоположење - ђаконско и презвитерско (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Никола Кулага

У недјељу, 16. децембра 2018. године, на дан успомене на Светог пророка Софонија и Преподобног Јована Ћутљивог, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г.Г. Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Рођења Пресвете Богородице у Доњем Црњелову.

Његовом Преосвештенству су саслуживали протојереј-ставрофор Драган Тодоровић, парох обудовачки, протојереј-ставрофор Љубомир Ђокић, парох у пензији и протонамјесник Радмило Радовић, парох горњоцрњеловачки.

На овом литургијском сабрању учешће је узело много вјерних, од којих је већина приступила Причешћу и сјединила се са Христом, а нарочито радује велики број дјеце који су били присутни у храму, активно учествовали на богослужењу и приступили Светој Чаши.

Управо о овоме је говорио и Епископ у својој бесједи, нагласивши колико је значајно да дјеца долазе у храмове на богослужења и сједињују се светим Тајнама Христовим.

У току Свете Литургије Епископ је рукоположио дипломираног теолога Милана Михајловића у свештени чин ђакона, а ђакона Дражена Ракића, Управника информативне службе Епархије зворничко-тузланске, у свештени чин презвитера.

ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО РУКОПОЛОЖЕЊЕ