Настављено живописање цркве Лазарице у Блатници

Храм светог великомученика кнеза Лазара Косовског у Блатници доживљава пуноћу унутрашњег благољепија.
Овај предивни храм, саграђен и освјештан тридесетих година прошлог вијека, неколико пута је екстеријерно поправљан и обнављан. А ових дана, коначно се приступило и  обнови унутрашњости.  Након рјешавања унутрашње влаге отпочело је чишћење и осликавање зидова. Овај посао је, по благослову надлежног Епископа, повјерен тројици доказаних умјетника: Дарку Живковићу, Ђорђу Ђорђевићу и Милошу Максимовићу који су кроз  осликавање храма Пресвете Тројице у Теслићу стекли велики углед.
У овогодишњој сезони осликано је небо блатничког  храма са предивним складом композиција и широком палетом боја и прелаза.
Осликавање се врши прилогом вјерника  блатничке и околних парохија на чему им овом приликом Управа храма искрено захваљује.