МУЗИКУС ПРЕДСТАВЉА ТЕСЛИЋ НА ЦАРСКИМ ДАНИМА У РУСИЈИ

Музичко друштво ''Музикус'' ове године има част да наш град, Теслић, представља на манифестацији ''Царски дани'' која се сваке године одржава у Русији.

Ове године се навршава 100 година од страдања Свете Царске породице Романови и поводом тога поменуто друштво је 10. јула 2018. отпутовало је у Русију.

Следујући примјер богобојажљивих  хришћана, који без молитве ни преко прага не иду, тако је и ово друштво окупљено око проф. музике Биљане Лазић из Бање Врућице, а под духовним старатељством протојереја - ставрофора Мира Ђукарића на поклоничко путовање кренуло молитвом у Цркви.

Молебан пред полазак на поклоничко путовање и успјех на такмичењу у храму Вазнесења Господњег на Вањи Врућици служио је прото Миро, који се бираним ријечима обратио члановима друштва,пожелевши Богом благословен и срећан пут.

Протојереј-ставрофор Миро Ђукарић