БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ДОБОЈСКОГ

У петак 5. недеље Часног поста, 31. марта 2023. године Господње када Света Црква врши успомену на Светог Кирила Јерусалимског, по благослову Епископа зворничко-тузланског Фотија у Великој Буковици одржан је братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва добојског.

У храму Светог пророка Илије служена је Света Литургија Пређеосвећених  Дарова, којом је началствовао је Архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење свештеника протојереја Дајана Трифуновића, протонамјесника Александра Лучића, и ђакона Владе Мојевића.

Прије Евхаристије, сви свештеници и ђакони приступили су Светој тајни исповјести, коју је извршио протојереј-ставрофор Недељко Пришић.

У Трпези Господњој узели су учешћа сво свештенство добојског намјесништва, као и дјечица великобуковичке парохије који су данас са својим учитељима дошли Свету Литургију.

Присутном свештенству и народу пастирском бесједом обратио се протојереј-ставрофор Јован Михајловић говорећи о важности праштања и покајања.

Након Божанске Литургије услиједио је радни састанак којим је у име Епископа Фотија предсједавао Архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић. У току састанка свештенство је учествовало у разговору дискутујући на разне парохијске теме.

Након радног дијела састанка уприличена трпеза љубави коју је припремио домаћин сабрања, јереј Чедо Јокић.

текст: ђакон Владо Мојевић
Фото: јереј Горан Пањков