„ЗЕМЉА ЖИВИХ“ - СВЈЕТЛО У ТАМИ ЗА ОНЕ КОЈИ СУ НАДУ ИЗГУБИЛИ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, СОЗ Гаревац - Ново Насеље и парохије гаревачке организовале су духовну трибину под називом ''Болести зависности''.

Фото: Радио Модрича
– Заједница „Земља живих“, која дјелује при манастиру Ковиљ представља пружену Божију руку свима онима који се осјећају промашеним, неоствареним, уморним, разочараним и зависницима, рекао је синоћ на Духовној трибини координатор Заједнице Андреј Јовановић. Он је такође додао да „Земља живих“ дјелује већ 18 година током којих је спас у њеном окриљу потражило више од 6.000 зависника од алкохола, наркотика, коцке, али и због других проблема због којих им је била потребна психо-социјална подршка.

„Програм траје у просјеку око двије и по године и потпуно је бесплатан, а једини услов за улазак у програм јесте да се заснива на добровољној основи. Према нашим сазнањима око 70% корисника данас су функционални чланови породице и друштва, јер су у успјех рехабилитације уложили и свој лични труд и рад“, појаснио је Јовановић и  додао да се рехабилитација заснива на низу нефармаколошких метода.

Трибина у Модричи је дио превентивних активности Заједнице, која на овај начин презентује свој рад и наду у избављење од зависности, те указује на замке које воде до болести зависности. У раду трибине, која је одржана уз благослов Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија у Светосавском дому Храма Свете Петке Параскеве у Гаревцу, учествовала су и два штићеника „Земље живих“, који су говорили о својим искуствима.

Лидер и оснивач терапијске Заједнице је тадашњи игуман манастира Ковиљ, данас Његова светост патријарх Порфирије.

Протојереј Никола Горановић је истакао да Црква Свете Петке Параскеве у Гаревцу већ десетак година организује предавања о савременим изазовима и актуелним темама како са вјерске и историјске стране, тако и о изазовима и опасностима које вребају у модерном друштву.

​Он је такође најавио да ће на Благовијести бити одржано предавање на тему свете тајне брака.

Радио Модрича

ПРЕДАВАЊЕ БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ ЗЕМЉА ЖИВИХ ГАРЕВАЦ ВЈЕРОНАУКА САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ