СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА У ДОБОЈУ

По благослову Епископа зворничко-тузланског господина Фотија у Спомен-храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју у част првог српског архиепископа и просветитеља Светог Саве одржана је Светосавска академија, у организацији Српског просвјетног културног друштва „Просвјета“, Светосавске омладинске заједнице и братства храма.

Ове године је први пут академија приређена у храму, јер су у току грађевински радови и реконструкција свечане сале добојског Центра за културу.

Академији је отворио Црквени хор „Богољубље" који је извео неколико композиција док је ове године светосавску бесједу говорио протојереј Недељко Горановић, парох добојски. Поред њих видели смо и драмске и рецитаторске секције Медицинске школе и као ОШ „Свети Сава" из Добоја.

СВЕТИ САВА АКАДЕМИЈА ДОБОЈ ХОР ХОР БОГОЉУБЉЕ