БОЖИЋНИ КОНЦЕРТ ДЈЕЧИЈЕГ ЦРКВЕНОГ ХОРА ,,ЈАВОР“ (ВИДЕО)

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, на дан када се наша Света Црква молитвено сјећа Светих 14.000 младенаца Витлејемских, одржан је Божићни концерт Дјечијег црквеног хора ''Јавор'' из Добоја који дјела при храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју, под диригентском палицом Љубице Тимановић.

Чланови дјечијег хора приредили су у Храму светих апостола Петра и Павла пригодан програм поводом најрадоснијег Празника Рођења Христовог-Божића, појући пјесме у славу и част Богомладенца Господа нашег Исуса Христа.

Присутнo свештенство и публику који су дошли да подрже рад нашег хора поздравио је архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, као и координатор хора ђакон Владо Мојевић, пожеливши свима добродошлицу под сводове Петропавловског храма уз радосни божићни поздрав Мир Божији, Христос се роди!

Низале су се нумере Везак је везла Дјева Марија, Ој бадњаче бадњаче, На Бадње вече, Шедше царји, Божић, Божић благи дан, Анђели пјевају...

На концерту је био и драмски приказ који су припремили чланови хора, сусрет цара Ирода и мудраца са истока те поклоњење пастира и мудраца Богомладенцу Христу.

Члан нашег хора Лазар Благојевић је на маестралан начин свирајући хармонику пратио неколико пјесама хора. Публика је громогласним  аплаузима поздравила дјечији хор који су својим милозвучним анђелским гласовима приредили ово предивно вече славећи Рођење Спаситеља свијета.

Дјечији црквени хор ''Јавор''  основан је 2016.године Господње одлуком братства храма Светих апостола Петра и Павла у Добоју. Хоровођа је професор Љубица Тимановић која је и наставник у Основној музичкој школи ''Маркос Португал''. Оснивање овог хора наставак је богате музичке, хорске и духовне традиције, која у Добоју датира још од почетка XX вијека, када је у овом граду активно радило Српско црквено пјевачко друштво ''Јавор''. Како би наставили традицију српске пјевачке културе у граду Добоју овај дјечији црквени хор добио је управо назив ''Јавор''. Својим умилним гласовима славослове Бога на Светим Литургијама, а такође узимају учешћа у разним културним манифестацијама. Поред духовног репертоара, чланови овог хора пјевају и српске традиционалне пјесме.

МИР БОЖИЈИ, ХРИСТОС СЕ РОДИ!

ђакон Владо Мојевић

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ДОБОЈ КОНЦЕРТ ХОР ХОР ЈАВОР