СЛАВА ХРАМА У ГОРЊЕМ БРЕЗИКУ

На празник свете Марије из Магдале – Благе Марије, у порти цркве у Горњем Брезику, окупили су се вјерници овог подручја, да предвођени својим парохом протојерејем-ставрофором Александром Михајловићем, прославе храмовну славу и присјете се свих див јунака палих у ратовима двадесетог вијека.

Свету Литургију служили су на тај дан часни оци Славко Максимовић и Миодраг Тошић, уз саслужење ђакона Бошка Максимовића.

Служен је и парастос свим војницима, војсковођама и цивилним жртвама страдалим у одбрамбено-отаџбинским ратовима, а након тога је са кумом овогодишњег славља, господином Љубом Томићем, пререзан славски колач и освештано славско жито, те је изабран и кум за идућу годину - господин Коста Којић из Горњег Брезика.

Кум славе је са члановима црквеног одбора приредио славску трпезу љубави за све присутне, а у порти храма се, како и доликује оваквим слављима, заиграло и народно коло.

Ђакон Бошко Максимовић

СВЕТА МАРИЈА МАГДАЛИНА БЛАГА МАРИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊИ БРЕЗИК ПОТОЧАРИ