САРАДЊА МУЗЕЈА ЕПАРХИЈЕ И МУЗЕЈА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

У наставку спровођења активности на васпостављању Музеја Епархије зворничко-тузланске у понедјељак  1.новембра предате су на рестаурацију и конверзацију четири поклоничке иконе из збирке епархијског музеја.

Иконе је преузела, испред Атеља за конзервацију и рестаурацију сликарских дијела Музеја Републике Српске, Дијана Егић Пешикан, виши конзерватор.

Примопредаји је присуствовао и господин Драган Давидовић директор Секретаријата за вјере Владе Републике Српске са сарадницима, уз чију се помоћ овај пројекат и реализује.

Предате поклоничке иконе су радови анонимних православних арапских иконописаца из Свете Земље настале између XVIII-XX вијека.

Српски поклоници који су ишли на ходочашћа доносили су ове иконе у своје домове или их даривали манастирима и парохијским храмовима.

МУЗЕЈ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ВЈЕРЕ МУЗЕЈ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО ТУЗЛАНСКЕ