ПАРОХИЈАНИ ИЗ ТЕСЛИЋА ПОСЈЕТИЛИ МАНАСТИРЕ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО ТУЗЛАНСКЕ

„Појте Господу песму нову; хвала да Му је на сабору светијех“
                                                                       Пс. 149, 1

У недјељу  17. октобра т.г. чланови пјевнице храма Пресвете Тројице у Теслићу посјетили су три задужбине св. краља Драгутина – манастире у  Епархији зворничко тузланској : Ловницу, Папараћу и Озрен.

Уз благослов Епископа Фотија поклоничка група се у раним јутарњим часовима упутила у манастир Ловницу гдје их је по благослову мати игуманије срдачно дочекао свештеномонах отац Јован. Појци су отпојали свету литургију и на истој су приступили Светој Чаши.

Поклонивши се светињи и помоливши се пред иконом Пресвете Богородице Ловничке упутили су се у подножје живописног Борогова, гдје их је на манастирској капији радосно дочекао и  поздравио отац Николај, игуман манастира Папраћа. Он им је указао на тренутне археолошке активности које се изводе у манастирском храму и упознао их са историјатом манастира, посвједочивши предање које манастир чува. Након угодног боравка и окрепљења у манастиру Папраћа појци су се упутили ка манастиру Озрен на истоименој планини.

Топло октобарско сунце пратило је поклонике током цјелодневног путовања, а у заласку дана допратило их је пред капију светониколајвског манастира Озрен. Након срдачне добродошлице од стране манастирског братства, појци поклоници су присуствовали вечерњем боголсужењу.

​Заблагодаривши Господу за овај диван дан и дар вратили су се своме храму духовно поучени и окријепљени.

Појци храма Пресвете Тројице

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ ТЕСЛИЋ МАНАСТИР ЛОВНИЦА МАНАСТИР ПАПРАЋА МАНАСТИР ОЗРЕН