СЛАВА ХРАМА У Д. ЦРЊЕЛОВУ

У недјељу пред Малу Госпојину, 19. септембра 2021. године храм Рођења Пресвете Богородице у Доњем Црњелову прославио је своју крсну славу и успомену на дан када је храм освећен.

Свету Литургију су служили протојереј-ставрофор Милан Топић, парох угљевички и протојереј Радмило Радовић, парох горњоцрњеловачки.

Након Свете Литургију, изабран је кум за наредну годину и након опхода пререзан је славски колач са кумом  Драгиша Мартићем из Доњег Црњелова.

Послије чина резања колача, прослава је настављена у сала светосавског дома, гдје је уприличена трпеза љубави током које су додјељене Златне повеље и захвалнице заслужним појединцима и институцијама, који су до сада помогли изградњу светосавско-парохијског дома.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО ХРАМОВНА СЛАВА