У БРЧКОМ МОЛИТВЕНО ПРОСЛАВЉЕНА ЛАЗАРЕВА СУБОТА И ЦВИЈЕТИ

Празници васкрсења Четвородневног Лазара и уласка Господа нашег Исуса Христа у Јерусалим свечано су прослављени у свим брчанским храмовима.

Овим празницима нарочито се радују наша дјеца, због мноштва лијепих хришћанских народних обичаја везаних за ове празнике, те због освећења врбових грана, које се врши као успомена на палмине гранчице којим су Јерусалимљани дочекивали Сина Божијег Спаситеља приликом Његовог славног уласка у овај свети град.

Oсвећење врбових грана, у храму Свете Петке у Грчици, након одслужене Свете Литургије и причешћа Тајнама Христoвим мноштва вјерника грчичких парохија, обавио је протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, уз саслужење храмовног ђакона Бошка Максимовића.

У храму Покрова Пресвете Богородице у Српској Вароши Свету Литургију и освећење врбице одслужио је протојереј ставрофор Жељко Матић, старјешина овог храма, уз молитвено присуство храмовног братства и мноштва вјерника, уз придржавање свих прописаних епидемиолошких мјера.

Ђакон Бошко Максимовић

ВАСКРШЊИ ПОСТ ЦВЕТИ ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА БРЧКО ГРЧИЦА СРПСКА ВАРОШ