ГРЧИЦА: ДРУГО БДЕНИЈЕ У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ

Молитвено се припремајући за празник Васкрсења Христовог, у петак 5. седмице Часног поста, у храму Свете Петке у брчанском насељу Грчица, сједишту архијерејског намјесништва брчанског, служено је Друго бденије.

Ово великопосно богослужење служили су умировљени свештеници причислени овом светом храму, протојереји-ставрофори: Стокан Ћирковић, Бранко Ђурић и Ђорђе Симеуновић, уз саслужење храмовног ђакона Бошка Максимовића и молитвено присуство свештеног братства при овом храму, старјешине храма, протојереја ставрофора Драгана Ћирковића, архијерејског намјесника брчанског, и протонамјесника Милорада Зарића.

Служба Божија одслужена је уз поштовање свих епидемиолошких мјера прописаних од стране надлежних институција Брчко дистрикта.

Ђакон Бошко Максимовић

Прочитајте више о:

ПРВО БДЕНИЈЕ - сиже Великопосних дана

ДРУГО БДЕНИЈЕ – похвално пјеније Богомајци

ВАСКРШЊИ ПОСТ НЕДЕЉА СВЕТЕ МАРИЈЕ ЕГИПЋАНКЕ ГЛУВНА СВЕТА МАРИЈА ЕГИПЋАНКА ПРВО И ДРУГО БДЕНИЈЕ АКАТИСТ БРЧКО ГРЧИЦА