У УГЉЕВИЧКОМ ХРАМУ ОБИЉЕЖЕНА КРСНА СЛАВА БОРАЧКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ

Борачка организација Угљевика обиљежила је крсну славу Светог великомученика Димитрија - Митровдан служењем парастоса за 301 погинулог борца Војске Републике Српске /ВРС/ из овога краја и ломљењем славског колача у Храму Свете Петке Параскеве.

Фото: Младен Василић
Слава угљевичких бораца је обиљежена након Свете литургије коју су служили протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић, протојереј-ставрофор Милан Топић и ђакон Лазар Илић.

Свештеник Милан Топић честитао је славу уз жељу да Бог подари сваког добра, да упокоји све душе погинулих војника и војсковођа ВРС.

„Нека Бог подари утјеху породицама погинулих и сваког добра, Борачкој организацији, предсједнику и члановима желим пуно успјеха у даљем њиховом рааду“, пожелио је Топић.

Предсједник Борачке организације Угљевика Јован Маринковић пожелио је да данашња слава обрани народ и од пошасти вируса корона.

Маринковић је нагласио да је допринос грађана Угљевик био огроман у стварању Републике Српске и навео да је у току одбрамбено-отаџбинског рата 301 мјештанин погинуо, а 648 их је рањено.

Честитајући крсну славу, начелник Угљевика Василије Перић истакао је да породице погинулих и демобилисани борци ВРС морају бити на првом мјесту у друштву.

Перић је изразио захвалност свим борцима на свему што су чинили у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату како би српски народ опстао на овим просторима.

"Ријешили смо стамбена питања породицама погинулих бораца, што био један од основних циљева и успјели смо у томе на задовољство свих", рекао је Перић и похвалио сарадњу општине Угљевик са локалном Борачком организацијом.

Он је најавио наставак рјешавања стамбеног питања демобилисаних бораца, с циљем да сви некадашњи борци имају пристојне услове становања.

За потребе локалне Борачке организације општина Угљевик годишње из буџета издваја 160.000 КМ.

Након вјерских обреда, делегације су положили цвијеће на спомен-обиљежје погинулим борцима на градском тргу у Угљевику.

Текст и фото: Младен Василић

КРСНА СЛАВА СВЕТИ ДИМИТРИЈЕ БОРАЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ