БИЈЕЉИНА: ОБИЉЕЖЕН ДАН НОВОМУЧЕНИКА ЈАСЕНОВАЧКИХ У ПЕТРОПАВЛОВСКОМ ХРАМУ

ТРОПАР НОВОМУЧЕНИЦИМА ЈАСЕНОВАЧКИМ
(глас 8.)

Због верности Богу и Божијој правди,
Пострадасте телом земља се растужи;
Ал' спасосте душе, небо се весели,
А преци се ваши небом распеваше,
На капији раја сретоше вас песмом:
,,Имена су ваша у Књизи вечности,
Улазите у Рај, децо бесмртности".
Сад у царству вечноме, где је вечно Данас,
Без Јуче без Сутра молите се за нас.

Предходних година испред парохија при Храму светих апостола Петра и Павла организована је већа група парохијана Бијељине и околине, која је предвођена свештеницима, бесплатно одлазила на поклоњење највећем српском стратиштима:  ''Јасеновац'' и  ''Спомен-подручју Доња Градина".

Услед неповољне ситуације, изазване пандемијом вируса Ковид19,и онемогућености  присуствовања православних вјерника, ван граница Хрватске, централној прослави Јасеновачких Новомученика у манастиру Јасеновац, ове године празник је молитвено обиљежен у порти нашег храма.

Овом приликом вјерни народ могао је да приступи икони насликаној у част и спомен Светих новомученика Јасеновачких која се чува у Светосавско-парохијском дому овога храма.

СВЕТИ НОВОМУЧЕНИЦИ ЈАСЕНОВАЧКИ ЈАСЕНОВАЦ СТРАДАЊЕ СРБА ИКОНА