ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПИПЕРЦИМА

На празник Светог мученика Агатоника свечано је прослављена крсна слава старе Xришћанске заједнице као и преслава храма у Пиперцима.

Свету Литургију служили су, протојереји-ставрофори Неђо Зарић и Вујадин Станишић и јереј  Срђан Васиљевић.

Послије заамвонове молитве свештеници су извршили обред молебног пјенија за почетак ђачког учења,  односно почетак нове школске године.

Светој Литургији и молебну су присуствовали учитељ и директор школе као и  ђаци  школе у Пиперцима, којих је свега седам у четири разреда, а у једној генерацији уопште није било уписаних ђака.

Након Свете Литургије уследио је трократни опход око храма,  освећено је славско жито и пререзан славски колач.

Свечаности је кумовао Михајло Лукић из Пипераца. Након свега уследило je скромно послужење за све присутне.

протонамјесник Данијел Пецић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА ПРЕСЛАВА СВЕТИ АГАТОНИК ПИПЕРЦИ