ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПИПЕРЦИМА

На празник Светог мученика Агатоника свечано је прослављена крсна слава старе Xришћанске заједнице као и преслава храма у Пиперцима.

Свету Литургију служили су, протојереји-ставрофори Неђо Зарић и Вујадин Станишић и јереј  Срђан Васиљевић.

Послије заамвонове молитве свештеници су извршили обред молебног пјенија за почетак ђачког учења,  односно почетак нове школске године.

Светој Литургији и молебну су присуствовали учитељ и директор школе као и  ђаци  школе у Пиперцима, којих је свега седам у четири разреда, а у једној генерацији уопште није било уписаних ђака.

Након Свете Литургије уследио је трократни опход око храма,  освећено је славско жито и пререзан славски колач.

Свечаности је кумовао Михајло Лукић из Пипераца. Након свега уследило je скромно послужење за све присутне.

протонамјесник Данијел Пецић

СВЕТИ АГАТОНИК ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА ПРЕСЛАВА СВЕТИ АГАТОНИК ПИПЕРЦИ