ЛОКАЊ: СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ

У недјељу 12. по Духовима, 30.08.2020, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице у Локању уз саслуживање протојереја-ставрофора Видоја  Лукића;архијерејског намјесника зворничког, протојереја-ставрофора Драженка Вукотића;пароха у Локању и јереја Марка Данојловића; пароха у Осмацима.

У току Литургије Епископ Фотије је рукоположио у свештени чин ђакона, Стефана Клисарића.

Шта је истинско богатство, питамо се у данашњем Јеванђељу и Причи о богатом младићу? Многи мисле да је то новац или велике зграде, и томе слично. Црква нас учи да је наше једино и истинско богатство ако имамо Бога у своме срцу. Онај који има Бога са собом, он је богат човек. Богатства овога света вежу човека као ланци и он постане њихов роб, рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Осврнувши се на ситуацију у Црној Гори и изборе који се тамо данас одржавају Епископ Фотије је рекао – Молимо се да наш народ у Црној Гори коначно добије слободу за коју се бори и да сачува своје светиње, јер светиње чувају све нас.

Служби је присуствовао велики број вјерника из Локања и околних мјеста.

ЛОКАЊ РУКОПОЛОЖЕЊЕ РУКОПОЛОЖЕЊЕ ЂАКОН 12 НЕДЕЉА ПО ДУХОВИМА НЕ ДАМО СВЕТИЊЕ